Yudor

yudor kamery IPMarka Yudor funkcjonuje na rynku systemów monitoringu przemysłowego w roku 1996, otwierając pierwszą fabrykę analogowych urządzeń telewizji przemysłowej niespełna rok po starcie czyli w roku 1997 zlokalizowaną w Tajwańskim mieście Xidu.  W tym samym czasie powstało pierwsze biuro firmowe w mieście Taichung. Przełom technologiczny dokonał się w roku 2004, kiedy to firma Yudor  wprowadziła na rynek pierwszą kamęre IP wyposażoną w kodek strumienia wideo typu M-jpeg. Kolejny postęp dokonał się w przypadku urządzeń  produkowanych w fabryce w Xindu kiedy w 2006 roku kiedy to w kamerach zastosowano wydajniejszą kompresję MPEG-4. Ostatni kamień milowy w ewolucji stopnia zaawansowania technicznego dostarczanych rozwiązań miał miejsce w roku 2006 kiedy to kamery Yudor zostały wyposażone w wydajniejszy i pozwalający na znaczną redukcję strumienia danych kodek H.264.Ponadto w tym samym roku producent zaczął wspierać standardy zawarte w wytycznych ONVIF (Open Network Video Interface Forum – testy zgodności dla sieciowych urządzeń zabezpieczeń). Ty samym produkty marki Yudor wraz z rozwojem technologicznym uwzględniają standardy oraz zgodność w obszarze kompatybilności z urządzeniami innych producentów.

Cele firmy

Marka Yudor dostarcza uniwersalne i w pełni skalowalne rozwiązania, zaopatrując dostawców urządzeń monitoringu IP oraz telewizji przemysłowej na całym świcie.

Oferta firmy:

  • kamery IP oraz megapikselowe kamery IP
  • kamery przemysłowe
  • serwery wideo (analogowo cyfrowe z interfejsem sieciowym IP)
  • rejestratory cyfrowe DVR
  • rejestratory sieciowe NVR
  • oprogramowanie do urządzeń monitoringu wizyjnego CCTV oraz iCCTV

Rozwiązania dostarczane przez tajwańską markę Yudor podążają ścieżką nowoczesnych i wydajnych rozwiązań technologicznych oferując użytkownikom końcowym pewne mechanizmy do realizacji telewizji dozorowej z wykorzystaniem kamer w doskonałej jakości obrazu a ponadto rejestratorów cyfrowych DVRrejestratorów sieciowych NVR, serwerów wideo a także akcesoriów monitoringu wizyjnego.

Terminologia:

ONVIF (Open Network Video Interface Forum) – Forum Otwartych Interfejsów Sieciowych Systemów Wizyjnych. W ramach ONVIF podjęto próbę znormalizowania interfejsów dla cyfrowych/IP systemów obserwacji wizyjnej, w tym konfiguracji urządzeń, obsługi zdarzeń, sterowania kamer PTZ i podobnych kwestii. Oznacza to, że wyroby z certyfikatem ONVIF mogą współpracować z innymi wyrobami z certyfikatem ONVIF.

M-jpeg (Motion JPEG) – Motion JPEG to cyfrowy standard kodowania sygnału wizyjnego, w którym każda ramka kompresowana jest osobno do obrazu JPEG.

MPEG-4 część 2 (znana też jako MPEG-4 ASP i MPEG-4 Visual) to kompresja video stworzona przez MPEG, wchodząca w skład standardu MPEG-4 (ISO/IEC 14496-2). Podobnie jak wiele innych opiera się o dyskretną transformację kosinusową. Do jej najpopularniejszych implementacji należą DivX, Xvid, 3ivx i libavcodec. Należy mieć na uwadze istnienie zupełnie innej kompresji – MPEG-4 część 10, lepiej znanej jako H.264 albo AVC, która też wchodzi w skład MPEG-4, a nie jest zgodna z częścią 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *